JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Path to homology of Yang–Baxter operators

Tom 129 / 2025

Józef H. Przytycki Banach Center Publications 129 (2025), 135-184 MSC: Primary 57K10; Secondary 16T25, 57K31, 57-03 DOI: 10.4064/bc129-9

Streszczenie

This paper is an extended version of two talks I gave during the workshop “Loops’23” in Będlewo in June 2023. In the first talk I gave a historical introduction to knot theory. In the second, I traced my journey toward Yang–Baxter homology and this talk has a partially survey and a partially novel character.

Autorzy

  • Józef H. PrzytyckiDepartment of Mathematics
    The George Washington University
    Washington, DC 20052, USA
    and
    University of Gdańsk, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek